Framsida
Meny
Kontakt oss
Matre Idrettslag
5498 matre
Telefon
95768192
e-post
amundfurdal@gmail.com
Linkar

Friidrett

Klikk på bilete for full storleik
 
Friidrettsgruppa til Matre IL er liten men med veldig gode utdøverar.

Dei samlast på slutten av sommaren og har litt felles trening før dei reiser til Husnes på seinsommaren.Der er dei med og konkurrerar om dei aller edlaste medaljane.

Kurt Reidar,Geir Clement,Alf Berland og Kurt Raymond har delteke i Stoltzkleiven opp!http://stoltzen.no/statistikk/stat.php?id=52252http://stoltzen.no/statistikk/stat.php?id=1198   http://stoltzen.no/statistikk/stat.php?id=74738  http://stoltzen.no/statistikk/stat.php?id=1249





 
Klikk på bilete for full storleik

 

Desse gjekk Åkraløpet 2013

 

Reidun Ringhus, Ragnhild Jegteberg, Emil Jegteberg, Kurt Raymond Jegteberg, Knud Jegteberg, Vegard Jegteberg, Camilla Vangen, Askild Vika, Arnhild Vikane, Agate Ølvestveit, Marius Mikalsen, Lauritz Løvereide Stølås, Leif A. Løvereide, Sigrid Løvereide, Johanne Åkre, Tordis Alme, Bodil Solheim, Sindre M. B. Jegteberg, Hilde A. Bjørgen, Kenneth Hjelmeland, Belinda B. Jegteberg, Linus Høllesli, Sondre Høllesli, Marita Jegteberg, Julian Folgerø, Emma Folgerø, Terje Kristiansen, Trude Skogtun, Martha Skogtun, Knut S. Heggland, John S. Heggland, Eirun Brekke, Simen Berthelsen, Evy Brekke, Nicolai Brekke, Stein Ove Brekke, Anna Sigrun Furdal, Erik Johan Furdal, Tanja Vågen, Andrine Vågen, Laila Tungesvik, Knut Tungesvik, Amalie Tungesvik, Vegard Tungesvik, Gaute Tungesvik, Roald Lyngnes, Jeaneth Rangseter, Jon R. Lyngnes, Kristine Tveit, Sondre Tveit, Britt Torill Tveit, Rikke Øvstebø, Kjell Eikemo, Valbjørg Eikemo, Trude Eikemo, Sigve Børve, Inger Søllesvik, JorunKarin Furdal, Reidun Sørheim, Hanne Eikeland, Odin Sørheim, Torleif Øvstebø, Kristian Hillesdal Heggland, Kari Øvstebø,Gunnbjørg Vågen, Johannes O. Vågen, Gunnbjørg Kinn, Kjell Kinn, Ann Torunn Bauge, Atle Jarle Bauge, Jan Ottar Bauge, Thea Johanne Bauge, Kari Greve, Tore Greve, Frode Rivli, Petter Rivli, Maria Rivli, Tone Greve, Bjørn Vidar Sørheim, Knut Olav Sørheim, Haldis Åkra, Ingvild Tvlide, Inga Åkra, Veronika Vågen, Marie Vågen, Vilde Vågen, Olav B. V. Heggøy, Pål Ingmar Haugland, Steinar Haugland, Anne Berit Omvik, Arne Omvik, Torbjørn Omvik,Reidun Vågen, Margit Jonsdatter Garlid, Marie T. Dahle, Kathrine Hillesdal, Ole Martin Hillesdal, Johan Hillesdal, Anne Lise Hillesdal, Kjersti Hillesdal, Malene Hillesdal Hegland, Inger Johanne Vågen, Martha S. Vågen, Karin Vågen, Joakim Midtun, Emil V. Midtun, Marius Olsen, Anna Toril Vågen, Mette Kavlie Bragstad, Kamilla Kavlie Bragstad, Kjetil Bragstad, Jorun Haugland, Kåre Eikeland, Svanhild Haugland, Torbjørn Haugland, Erna Mikkelsen, Liv Mikkelsen, Svein Ivar Dybdal, Edmund Berge, Berit Berge, Olaus Sønderland, Gerd Irene Sønderland, Aslak Sønderland, Edmund Sønderland, Jakob Sønderland, Anne-Grethe K. Berge, Brynjar Berge, Geir Rune Berge, Eirik Berge

Resultatliste Åkraløpet 3,2 km

Jenter og Gutar under 10 år

Elise Eikeland Sandnes 22.04

Ine Fu Di Farestveit Matre IL 20.29

Madeleine Berge Matre IL 20.32

Viar Vågen Matre IL 14.45

Andreas Hauge Brekke 16.23

Carl Kristian Bartolomai Knutsen 20,33

Kristian Berge Lindskog 20.22

Johannes Berge Lindskog 20.14

Hjalmar Ølvestveit 20.45

Hans Martin Øvstebø Berge 32.32

Jenter/ Damer over 10 år

1.Ingebjørg Haugland Uskdalen IL 12.59

2.Louvise Å. Bergane Matre IL 13.23

3.Veslemøy Haugland Uskedalen IL 14.21

4.Synne Eikeland Sandnes 14.41

5.Oda Vågen Matre IL 15.06

6.Marit Elise Haugland Uskedalen IL 15.47

7.Solveig Alme Matre IL 16.59

8.Angunn Garlid Arna 19.20

9.Lisa Jonetta Ølvestveit Matre IL 19.40

10.Anita Furdal Matre IL 23.25

11.Veslemøy Isaksen Matre IL 24.41

12.Aurora Li Farestveit Matre IL 24.42

13.Venke Ølvestveit Matre IL 25.28

Gutar/ Menn over 10 år

1. Vegard Å. Bergane Matre IL 10.18

2. Sindre Omvik Omvikedalen 10.32

3. Ronny Nordal Trio 11.08

4. Rune Haugland Trio 12.22

5. Henrik Bauge Rosendal 12.27

6. Carl Berthelsen Kristiansand 12.36

7. Rune Guddal Trio 12.41

8. Kenneth Blom Trio 12.56

9. Magne Å. Bergane Matre IL 12.58

10. Åsmund Mehl Rosendal 13.02

11. Geir Eikeland Lyngstranda Vel 13.30

12. Johannes Haugland Uskedalen 13.37

 

13. Lars Haugland Uskedalen 13.42

14. Johannes Vågen Matre IL 13.51

15. Jostein Saghaug Uskedalen 14.10

16. Thomas Eide 14.21

17. Nikolai Kavlie Bragstad 14.40

18. Egert Vasar Trio 14.55

19. Knut Dahlgren Klypetussen IL 15.06

20. Sigbjørn T. Dahle Matre IL 15.22

21. Kurt Reidar Jegteberg Matre IL 15.25

22. Kurt Haugland Uskedalen 15.51

23. Mikal Øvstebø Matre IL 16.32

24. Pål Haugland Uskedalen 16.33

25. Trygve Slåke 16.39

26. Oskar Jegteberg Matre IL 17.27

27. Gisle Sellevold Klypetussen IL 17.28

28. Andreas Ølvestveit Matre IL 18.06

29. Lars Slåke 19.32

30. Aleksander Boskurt Matre IL 20.24

31. Asgeir Vågen Matre IL 23.02

32. Hugne Furdal Matre IL 23.25

33. Håvard M. Vedøy Stord 25.27

34. Tobias Dybdal Tysvær 23.32

 

 

http://www.klypetussen.no/Resultatlister/Resultat_10/Klypeløpet%20-%202010.pdf    

Resultat frå Åkraløpet:

 

Alvestad Kristine
Alvestad Alida
Alvestad Svein Ove
Bakka Even
Bakka Elin
Bakka Kristina
Bauge Vika Linda

 

Bergane Bjørn Rune
Berge Anne-Grethe Kjærstad
Berge Lars Emil
Berge Eirik Kjærstad
Berge Geir Rune Kjærstad

Berge Berit
Berge Edmund
Bozkurt Aleksander
Bragstad Kavlie Kamilla
Bragstad Kavlie Nikolas
Bragstad Kavlie Mette
Brekke Evy
Brekke Bente Anita
Dahle Lars Ivar
Dahle Marie
Eikemo Kjell
Eikemo Valbjørg
Eikemo Hilde
Folgerø Julian E.
Folgerø Tom Erik
Furdal Kari janne
Furdal Jorun Karin
Furdal Hugne
Furdal Amund
Grov Jorun
Henden Per
Henden Unni
Hesjedal Beate
Hesjedal Mathias Vågen
Hesjedal Sander
Hesjedal Henrik
Hillesdal Anne Lise
Hillesdal Kathrine
Hjelmeland Simen
Hjelmeland Sara
Hjøllo Bodil
Høyvik Eik Ingar
Jegteberg Lene Kristin
Jegteberg Sølvi
Jegteberg Kurt Raymond
Jegteberg Emil
Jegteberg Vegard
Jegteberg Robert
Jegteberg Olav
Jegteberg Knud
Jegteberg Marita
Jegteberg Belinda
Jegteberg Elena Victoria
Jegteberg Sindre Matias
Jegteberg Gunnhild
Jegteberg Ida Marie
Jegteberg Ragnhild
Jegteberg Maria
Kinn Kjell
Kinn Gunnbjørg
Markhus Solheim Dennis
Nilsen Madeleine
Ringhus Aslak
Ringhus Reidun
Ringhus Aslak
Stokland Elena Aleksandra
Stokland Hilde
Sønderland Olaus
Sønderland Gerd Irene
Sønderland Aslak
Sønderland Edmund
Sønderland Jakob
Sørheim Reidun
Sørheim Oddbjørn
Tjelmeland Jon Sigvald
Tjelmeland Lars
Tjelmeland Gunnlaug
Tjelmeland  Martha
Tunca Aydan
Vika Askild
Vika Stian
Vikane  Arnhild
Vågen Vilde Johanne
Vågen Silje
Vågen Eline
Vågen Elin
Vågen Bjørn Gunnar
Vågen Kjell Arne
Vågen Anita Borgen
Vågen Håvard
Vågen Amalie
Vågen Rasmus
Vågen Inger Johanne
Vågen Johannes O
Vågen Gunnbjørg
Vågen Anna Torill
Vågen Randi
Vågen Audun Steinar
Vågen Oda
Vågen Viar
Vågen Ola
Vågen Tanja Eikemo
Woicik Anja
Wågen Anna
Ølvestveit Venke
Ølvestveit Hjalmar
Ølvestveit Agathe

 

 

Resultat frå Løpet

Jenter 10 år yngre
Vika Maren Bauge   MIL 17,30
Ølvestveit Lisa Jonetta  MIL 23,18

Gutar 10 år yngre
Bergane Magne Årthun   MIL 18,22
Vågen Asgeir   MIL 22,46
Øvstebø Mikal   MIL 24,44 
Berge Brynjar   MIL 25,26 
Ølvestveit Andreas  MIL 21,06
Dahle Sigbjørn   MIL 25,14
Jegteberg Oskar   MIL 17,31

Jenter 11-16år
1.Bergane Louise Årthun  MIL 13,45
2.Vatnedalen Anne  Bykle 15,14
3.Bergane Ruth Solveig  MIL 15,28
4.Jegteberg Ingunn  Bykle 15,41

Gutar 11-16år
1.Bergane Vegard Årthun  MIL 10,28 Ny løyperekord
2.Omvik Sindre   OIL 11,52
3.Berge Eirik   MIL 12,57
4.Wågen Geir Clement  MIL 12,59
5 Vågen Jostein   MIL 14,56

Gutar 17-20 år
1.Hjelmeland Steffen  Stord 10,46

Jenter 21-35år
1.Oppedal Anita   MIL 17,05

Gutar 21-35år
1.Vika Ørjan   MIL 13,58

Jenter 36-40år
1.Eik Margun   UIL 14,07

Gutar 36-40år
1.Ølvestveit Stein Olav  MIL 23,19

Gutar 41-45
1.Høivik Annbjørn   Kv.IL  14,05

Gutar 46-50år
1.Årvik Gunnar   RTL 11,34
2.Jegteberg Kurt Reidar  MIL 12,13
3.Mehl Åsmund   RTL 12,26

Gutar 51-55år
1.Haugland Kurt   RTL 12,51

Gutar 56-60år
1.Sellevold Gisle  Sriridon 17,21

Gutar 71-75 år
Guddal Torstein   RTL 18,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vegard slått på målstreken!

Vegard leia heile Bjørkeklubben Over heilt til nokre meter før mål,men Sondre Rullestad fekk hiva seg først over mål.

Matre IL stilte med seks deltakarar,som reiste over fjorden i båt.

RESULTAT:

 

1.Sondre Rullestad                     3.57

2.Vegard Å. Bergane                  3.58

3.Eirik Berge                               4.39

7.Kurt Reidar Jegteberg              4.42

8.Ørjan Vika                                4.58

10.Jostein Vågen                        5.15

11. Kurt Raymond Jegteberg      5.25

 
Marit Årthun kan visa til mange svært gode resultat i springing.

 

 
Stafett laget i Kvinnherad Meisterskapen-08
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontaktpers. i friidrettsgruppa: Else Marie Vika  e-post emv@skl.as

Tlf.41554226

 
 
 
  Tilbake

 
Siste nyhende
27.04.2015
Pinsehelga 2015
Program for pinsehelga 2015
07.06.2014
Sandvolleyballcup.

Resultat frå sandvolleyballcupen.
Fleire bilder er lagt ut.
07.06.2014
Åkraløpet-2014
Resultat frå Åkraløpet. Fleire bilder er lagt ut.
24.05.2014
Ørjan tok 4.plass!
Ørjan Vika tok 4.plass i Skjærgårdsrittet!
24.05.2014
Åkraløp og sandvolleyballcup!
7. Juni vert det Åkraløp og sandvolleyballcup.
12.04.2014
Revy!
Matre IL arrangerte revy i Åkra!
Samarbeidspartnarar
Dynamiske websider utvikla av iDrift AS